[NUUG kart] Feilet opplasting og kartprojeksjon
Hans F. Nordhaug
Hans.F.Nordhaug at hiMolde.no
Mon Mar 23 10:11:58 CET 2009
* Sverre Didriksen <sverre.didriksen at usit.uio.no> [2009-03-23]:
> "Hans F. Nordhaug" <Hans.F.Nordhaug at hiMolde.no> wrote on 22.03.2009
> 09:01:04:
>
> > Når det gjelder problemet med opplastingen som ser ut til å ha feilet,
> > er poenget at dataene ser ut til å ha blitt lastet opp som
> > enkeltpunkter - de henger ikke sammen. (Og som sagt, er all navngiving
> > borte.) Stjernen var borte fra JOSM tittellinja så programmet trodde
> > også at opplastingen var OK.
> >
> > Hans
> >
> > PS! Nå er det 22 timer siden opplasting så det kan vel ikke skyldes en
> > forsinkelse hos OSM.
>
>
> Hei
>
> Jeg har opplevd noe liknenede for lenge siden. Da feilet først
> opplastingen pga overbelastning på serveren. Det gikk veldig tregt for så
> å stoppe. Når jeg da forsøkte igjen gikk alt tilsynelatende bra under
> opplastingen, men jeg merket senere at noen av veiene ikke var med. Da lå
> bare punktene der.
OK, serveren var *meget* treg (når jeg lastet ned fra OSM) så da er
det nok grunnen selv om det "virket" på første forsøk. Poenget mitt
blir da hvem som gjør feilen - OSM-serveren eller JOSM? (Jeg har spurt
på JOSM-dev lista også.)
> På generelt grunnlag vil jeg anbefale deg å oppdatere til siste versjon.
[kutt]
Jeg bruker alltid "latest more or less stable JOSM" (som for øyeblikket er
1504) fra <http://josm.openstreetmap.de/>
> Det du laster opp skal forøvrig være tilgjengelig umiddelbart for
> nedlasting. Jeg lastet ned området rundt Molde og så at det lå masse
> punkter der uten vei, så det gikk nok galt med opplastingen. Det ligger
> forøvrig også mange punkter langs riksveien mellom småveiene. De bør jo
> fjernes så det ikke ligger dobbelt.
Punktene langs riksveien er gangveien. De skal vel registreres
separat?
> Ellers synes jeg det er fint at både Molde og mange andre småbyer og
> steder rundt i hele landet begynner å ta form. Hvis du bruker Garmin GPS
> og skulle ha lyst til å se et produkt som er et resultat av OpenStreetMap
> så kan du laste ned ferdig GPSkart fra websiden www.frikart.no som jeg har
> satt opp.
Dessverre har jeg kun en billig TomTom.
Hans
More information about the kart
mailing list