[NUUG kart] Landsdeler eller distrikter i OSM
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Tue Mar 23 09:42:46 CET 2010
Gustav Foseid wrote on 23.03.2010 09:15:38:
> From: Gustav Foseid <gustavf at gmail.com>
> To: kart at nuug.no
> Date: 23.03.2010 09:20
> Subject: Re: [NUUG kart] Landsdeler eller distrikter i OSM
> Sent by: kart-bounces at nuug.no
>
> 2010/3/23 Sverre Didriksen <sverre.didriksen at usit.uio.no>
> Jeg synes de ikke skal slettes. Man bør i utgangspunktet aldri slette
data
> med mindre dataene er feil. Dette er mer et spørsmål om hva som skal
> rendres og vises på de forskjellige kartene. En bortjustering for å få
de
> vekk fra mapnik f.eks. synes jeg er greit da vi antakelig bruker dette
med
> landsdel litt feil i forhold til andre land.
>
> De _er_ feil. Vi har ikke delstater i Norge. Disse relasjonene
> representerer ikke noe som har noe i en kartdatabase å gjøre.
>
Vi har landsdeler, men om de har noe i en kartdatabase å gjøre er jeg ikke
sikker på. Men jeg synes fremdeles en bortjustering er en bedre løsning,
hvis jeg skal velge mellom de to alternativene som foreligger. Det er jo
10 nivåer på disse grensene, og en kan vi sikkert bruke for landsdeler.
-Sverre
More information about the kart
mailing list