[NUUG kart] Fwd: Topo Vinter - mangler en del skiløyper
Daniel Scheidegger
daniel.scheidegger58 at gmail.com
Fri Jun 29 13:36:33 CEST 2012
Hei
Sender vedlagt mail til hele gruppen. Kanskje noen andre har et svar på
mitt spørsmål.
Med vennlig hilsen
Daniel Scheidegger
Brukernavn i OSM:
danielscheidegger58<http://www.openstreetmap.org/user/danielscheidegger58>
---------- Videresendt e-post ----------
Fra: Daniel Scheidegger <daniel.scheidegger58 at gmail.com>
Dato: 13:33 29. juni 2012
Emne: Topo Vinter - mangler en del skiløyper
Til: sverre at frikart.no
Hei Sverre
Jeg er blitt kjempe glad i OpenStreetmaps, og bruker frikart.no sine kart i
min GPS til turer. Jeg har også begynt å legge til stier, spesielt på
Nesodden hvor jeg bor.
Jeg lurer på hvorfor ikke alle skiløypene vises i Mapsource. Jeg tror det
har med taggene å gjøre:
Eks:
*Løypen er synlig:*
Way: 93493869
Data Set: 1e7f4fe
Edited at: 2012-03-15T00:37:42Z
Edited by: haakonst (118690)
Version: 5
In changeset: 10984127
Tags:
"source"="survey"
"piste:type"="nordic"
"piste:grooming"="classic"
*Denne løypen er ikke synlig:*
Way: 103765282
Data Set: 1e7f4fe
Edited at: 2012-03-04T21:52:14Z
Edited by: vibrog (11992)
Version: 5
In changeset: 10874501
Tags:
"source"="survey"
"piste:type"="nordic"
"piste:grooming"="scooter"
Eneste forskjellen er: "piste:grooming"="scooter" contra "classic"
Det hadde vært flott å ha med alle preparerte løypene med i Frikart.no
filen.
Kan du se på filteret hvorfor de nevnte løypene ikke vises? finnes det en
annen grunn til det?
Takk skal du ha.
Med vennlig hilsen
Daniel Scheidegger
mobil: 90965022
privat: 66960910
daniel at scheidegger.no
daniel at sikte.no
Brukernavn i OSM:
danielscheidegger58<http://www.openstreetmap.org/user/danielscheidegger58>
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20120629/a90540d4/attachment.htm
More information about the kart
mailing list