[NUUG kart] Fwd: Adresseimporten
Helge Olav Helgesen
helge at helge.net
Mon Sep 8 10:31:24 CEST 2014
Hei
Svarte feil i går. Sender svaret til gruppa.
Helge Olav Helgesen, 2014-09-07 11:25:
Hei
Kartdata hvor det er avvik må håndteres manuelt.
Vi må være ærlige å innse at det er grovt sett to typer data i OSM.Gode data laget av noen med lokalkunnskap og/eller på befaring. Disse dataene må vi anta er mer korrekt enn statkart.Ikke så gode data laget ved bruk av PC, Bing og uten lokal kunnskap. Du kan finne disse veiene/punktene ved å se hvor de er plassert, at de mangler metadata som enveiskjøring, gangsti mm.Men vi kan ikke vite uten å sjekke ut avvikene.
... Helge+47 90750906
Tor , 2014-09-07 7:22:
7. sep. 2014 kl. 00:41 skrev Helge Olav Helgesen:
> de jeg snakket med mente - som meg - at det var galt å fjerne eksisterende data uansett form.
Du mener vel ikke at det er galt å erstatte eksisterende data dersom
eksisterende data er feil eller man har data av høyere kvalitet eller
større nøyaktighet enn eksisterende data?
--
Tor
_______________________________________________
kart mailing list
kart at nuug.no
http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20140908/123cc358/attachment.htm
-------------- next part --------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: smime.p7s
Type: application/pkcs7-signature
Size: 3370 bytes
Desc: Electronic Signature S/MIME
Url : http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20140908/123cc358/attachment.bin
More information about the kart
mailing list