[NUUG kart] Automatisk oppdatert status for adressenodeimport
Gnonthgol
gnonthgol at gmail.com
Mon Sep 29 00:04:59 CEST 2014
Den 28. sep. 2014 23:54, Ruben Undheim skreiv:
> Hei,
>
> addrnodeimport-programmet bruker nå en liste over skrivefeil i
> Kartverkets data når den genererer opplysninger:
> https://github.com/rubund/addrnodeimport/blob/master/xml/corrections.xml
>
> Dette har spesielt økt prosenten vist for Kautokeino og Karasjok på
> http://osm.beebeetle.com/addrnodeimportstatus.php
Det er litt mistenklig liste. Det ser ut som feil med tegnsettet. SOSI
filene frå Kartverket kjem i ISO-8859-10 som standard, dette er eit
teiknsett som inneholder samiske teikn. Sosi2osm konverterer dette til
UTF-8 som er brukt i XML formatet til OSM. Det virkar som om ein eller
annan plass blir namna konvertert til ASCII og ukjende teikn erstatta med ?.
Kan du dobbeltskjekke at sosi2osm gir UTF-8 filer med korekte samiske
teikn, og at python koden har det korrekte teiknsettet satt over alt?
Knut
More information about the kart
mailing list