[NUUG kart] Automatisk oppdatert status for adressenodeimport
Ruben Undheim
ruben.undheim at gmail.com
Sun Sep 28 23:54:56 CEST 2014
Hei,
addrnodeimport-programmet bruker nå en liste over skrivefeil i
Kartverkets data når den genererer opplysninger:
https://github.com/rubund/addrnodeimport/blob/master/xml/corrections.xml
Dette har spesielt økt prosenten vist for Kautokeino og Karasjok på
http://osm.beebeetle.com/addrnodeimportstatus.php
Fint om noen kommer med flere skrivefeil som må inn i den lista.
Mvh.
Ruben
24. september 2014 kl. 00.24 skrev Ruben Undheim <ruben.undheim at gmail.com>:
> Hei,
>
> Jeg har skrevet en del kode for å automatisk sammenligne .SOS-filene
> fra Vegdata_Norge_UTM33_Geometri_SOSI.zip med det som ligger inne i
> OSM for øyeblikket.
>
> Status kan sees her:
> http://osm.beebeetle.com/addrnodeimportstatus.php
>
> Rød "led" betyr at det meste mangler
> Gul "led" betyr at en god del av nodene fra Kartverket er korrekt lagt inn
> Grønn "led" betyr at det meste stemmer overens
> Grå "led" betyr at Kartverket ikke har noen adressenoder for kommunen
>
> Dette er bare en begynnelse. Planen er å jobbe videre med dette for å
> gi en detaljert rapport for akkurat hva som ikke stemmer overens.
> Dette vil da relativt enkelt kunne utvides til å gjøre automatisk
> import og vedlikehold av adressenoder etterhvert.
>
> Mangler:
> - Det sjekker ennå ikke om OSM har noder som er ugyldige
> - Det sjekker ennå ikke om det finnes noder fra før med "vei" når
> Kartverket har "veg" og motsatt
> - Det sjekker ennå ikke om det finnes bygninger (ways) med adressenoder
>
> Planen er å jobbe videre med disse tre punktene snart.
>
>
> For de som er interessert i koden, kan dere finne den med git her:
> git clone https://github.com/rubund/addrnodeimport.git
>
> Det er en blanding av C og python. C blir brukt for intensive ting,
> python binder ting sammen + litt ekstra.
>
> Mvh.
> Ruben
More information about the kart
mailing list