[NUUG kart] Midtlinje på riverbank
Torstein Ingebrigtsen Bø
torsteinibo at gmail.com
Mon Apr 13 01:35:41 CEST 2015
Hei
Under N50 import må man tegne en linje der elven er dypest for riverbanks
[1]. Denne dataen finnes ikke i N50 og må tegnes manuelt. Dette er en
veldig tidkrevende jobb (ca. 50% av importjobben). Nå er jeg usikker på om
dette er lurt å gjøre. Siden man ikke legger inn dypeste linje tror jeg vi
legger inn mer feil informasjon enn ny informasjon (retning på elv). Det
argumenteres for at denne midtlinjen kan brukes for rutegenerering. Men en
riverbank-polygon kan håndteres som en node av rutealgoritmer. Jeg tror
ikke dette er rett forum for å ta avgjørelsen men vil gjerne ha innspill
herifra også. Er det noen som vet hvor jeg bør sende denne
problemstillingen? (imports@? tagging@? talk siden til wikien?)
[1] http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway%3Driverbank#Old_tagging
Hilsen
Torstein
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20150413/bd1d85af/attachment.htm
More information about the kart
mailing list