[NUUG kart] Bomstasjon
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Mon Aug 10 11:42:53 CEST 2015
Hei
Jeg tror det, men skal sjekke for sikkerhets skyld.
-Sverre
On Mon, 2015-07-20 at 09:32 +0200, Frode Roxrud Gill wrote:
> Blir ikke bomstasjoner vist på kart fra frikart.no, eller er det min
> eTrex 30 som tuller? Bomstasjoner blir heller ikke vist i standard
> osm
> layer, men vises i MapQuest Open, <URL:
> https://www.openstreetmap.org/#map=18/59.91169/10.63252&layers=Q >
>
> Vanligvis er ikke dette noe problem, men nå er jeg på ferie i
> Hafjell-området og her hadde det vært innmari kjekt å vite hvor
> bomstasjonene står (det er jo grenser for hvor mange ganger det er
> gøy
> å betale 30 eller 50 kroner for å kjøre inn en liten vei)
>
>
> I OSM ligger dette inne:
>
> Hafjell <URL: http://www.openstreetmap.org/#map=15/61.2060/10.4702 >
> barrier = toll_booth
> fee:motor_vehicle = 30
>
>
> Eksempler fra hjemlige trakter:
>
> Oslofjordtunnelen <URL:
> https://www.openstreetmap.org/#map=16/59.6926/10.6564 >
> barrier = toll_booth
> operator = Oslofjordtunnelen
>
> Lysaker <URL: https://www.openstreetmap.org/#map=18/59.91169/10.63319
> >
> barrier = toll_booth
> fee:car = NOK15,50
> fee:car:subscription = NOK13,95
> fee:hgv = NOK46,50
> fee:hgv:subscription = NOK41,85
> operator = http://www.fjellinjen.no
> toll:automatic = AutoPass
> toll:cash = no
> type = Autopass
>
>
> Er det noe vi kan tagge i osm for å hjelpe til? Dette ser jo ut til å
> være informasjon som er for nyttig til å ikke vises i det hele tatt
> på
> GPS.
>
More information about the kart
mailing list