[NUUG kart] Fwd: Adresseimport
Gorm E. Johnsen
nuug at gorm.cc
Thu May 4 15:57:53 CEST 2017
Hei
Som noen kanskje vet, har alle kommunene i Norge de siste årene jobbet med
å tildele adresser (veinavn og husnummer, ikke bare gårdsnr/bruksnr). Dette
arbeidet nermer seg ferdig.
Vi har samtidig jobbet med å importere alle adresser i Norge.
Med god hjelp av http://osm.beebeetle.com/addrnodeimportstatus.php og
jevnlige oppdateringer fra Kartverket, er nå godt oppunder 100% av
adressene i Norge på plass i osm. Fra nå er det stort sett bare løpende
endringer og oppdateringer som trenger arbeid.
Men det gjenstår et stort arbeid med å oppdatere veinavnet mellom adressene.
Dette er et givende arbeid fordi man oppdager manglende veier, får satt
navn på veier og i det heletatt gjør kartet synlig mer komplett.
Derfor vil jeg oppfordre alle til å utforske sitt nærområde i OSM Inspector
sitt adresse-lag og å gjøre en innsats med med tanke på adresser.
http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=addresses
Her er adresser uten tilhørende godt synlige i rødt.
Brett opp armene, men spør gjerne om det er noe du lurer på.
Gorm E. Johnsen
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: https://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20170504/75a9595a/attachment.htm
More information about the kart
mailing list