[NUUG kart] Øyer sunket i havet på Wikipedias kart
Kristoffer Hagen
Kristoffer_hh at live.no
Mon Jul 2 18:18:32 CEST 2018
Fant noe her: https://www.openstreetmap.org/relation/6812187#map=13/59.8799/10.7407
Virker som om WMF sitt verktøy ikke viser øyer inne i natural=bay-relasjoner.
Mvh
Kristoffer Hagen
Fra: kart-bounces at nuug.no <kart-bounces at nuug.no> På vegne av Hans A. Rosbach
Sendt: mandag 2. juli 2018 17.38
Til: NUUGs kartliste <kart at nuug.no>
Emne: [NUUG kart] Øyer sunket i havet på Wikipedias kart
Ta en titt på https://maps.wikimedia.org/?lang=nb#12/59.8565/10.7376<https://eur04.safelinks.protection.outlook.com/?url=https%3A%2F%2Fmaps.wikimedia.org%2F%3Flang%3Dnb%2312%2F59.8565%2F10.7376&data=02%7C01%7C%7Cd5cd04294536402b333e08d5e031e1e1%7C84df9e7fe9f640afb435aaaaaaaaaaaa%7C1%7C0%7C636661427197718506&sdata=TwaiSWt9SI6iPqJFPP%2BzvHblE0LRt3vnmeBXNBYPNso%3D&reserved=0>
Det burde vært noen øyer der. Ser at de ikke er på den eldre versjonen av OSM som er brukt i artikkelen https://no.wikipedia.org/wiki/Lang%C3%B8yene<https://eur04.safelinks.protection.outlook.com/?url=https%3A%2F%2Fno.wikipedia.org%2Fwiki%2FLang%25C3%25B8yene&data=02%7C01%7C%7Cd5cd04294536402b333e08d5e031e1e1%7C84df9e7fe9f640afb435aaaaaaaaaaaa%7C1%7C0%7C636661427197718506&sdata=ygEozW60H6%2BObq1Ucw5EO6TWWuHjKVnKXHggiJopSBY%3D&reserved=0> heller.
Noen som har noen ide om hva som kan være årsak. Jeg ser at stiene finnes, men de ser ut som om de er under vannet? Jeg ser forøvrig ikke noen forskjell på Langøyene
https://www.openstreetmap.org/way/4154560#map=15/59.8750/10.7159<https://eur04.safelinks.protection.outlook.com/?url=https%3A%2F%2Fwww.openstreetmap.org%2Fway%2F4154560%23map%3D15%2F59.8750%2F10.7159&data=02%7C01%7C%7Cd5cd04294536402b333e08d5e031e1e1%7C84df9e7fe9f640afb435aaaaaaaaaaaa%7C1%7C0%7C636661427197718506&sdata=QyBoh%2FxTfTSGF4h%2Bqb5WsIw%2F0uKIcSxUMYD2Zpr6LLw%3D&reserved=0>
og Lindøya
https://www.openstreetmap.org/way/4154411#map=15/59.8901/10.7115<https://eur04.safelinks.protection.outlook.com/?url=https%3A%2F%2Fwww.openstreetmap.org%2Fway%2F4154411%23map%3D15%2F59.8901%2F10.7115&data=02%7C01%7C%7Cd5cd04294536402b333e08d5e031e1e1%7C84df9e7fe9f640afb435aaaaaaaaaaaa%7C1%7C0%7C636661427197718506&sdata=p61WkA19otBiNtY1UPJhIFgVD5wajvv3bwpTl%2By3c%2FI%3D&reserved=0>
Det hadde vært fint om jeg kunne laget en litt bedre feilrapport til WMF enn bare at øyene er sunket i havet.
Hans Rosbach
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: https://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20180702/d06c2a40/attachment.htm
More information about the kart
mailing list