[NUUG kart] Haakon VIIs gate eller Haakon VII's gate
Petter Reinholdtsen
pere at hungry.com
Sun Jun 30 16:35:00 CEST 2019
[Jan T]
> Denne OSM greia med skrivemåte er håplaus når vi skal matche mot
> matrikkelen. Om ikkje adressa og vegnavn stemmer så blir det mykje
> rot.
Mulig det, men den er veldig nyttig når en skal navigere i
virkeligheten, der en forholder seg det som er synlig når en forsøker å
koble kart mot terreng. Det er også bakgrunnen for at OSM har valgt å
forholde seg til fakta på bakken, og ikke "fakta" i databaser som
Matrikklene.
> Eg kopierer enkelt og greit navn frå adressene og set på vegen. Om
> dette er feil så får folk rapportere til kartverket/kommunen. Er jo
> tross alt kommunen som har begge, så det bør stemme.
Dette er så vidt jeg forstår i strid med reglene for OSM, hvis det ikke
stemmer med skilt på bakken. Hvis det er ulike skilt, så ville jeg også
gått for det som var i databasene, men jeg ser ikke databasene som
spesielt mer autorative enn skilt på bakken når det gjelder navigasjon.
--
Vennlig hilsen
Petter Reinholdtsen
More information about the kart
mailing list