[NUUG kart] Haakon VIIs gate eller Haakon VII's gate
N/A N/A
gazer2175 at hotmail.com
Sun Jun 30 17:16:47 CEST 2019
Matrikkelen er det naudetatar brukar så om dette ikkje stemmer med skilta så er jo det eit problem.
Om vi brukar feilskrive skilt i OSM så er ikkje OSM til å stole på IMO.
Data frå Kartverket er det alle kart vil bruke og er det offisielle.
JT
________________________________
From: kart-bounces at nuug.no <kart-bounces at nuug.no> on behalf of Petter Reinholdtsen <pere at hungry.com>
Sent: 30 June 2019 16:35
To: kart at nuug.no
Subject: Re: [NUUG kart] Haakon VIIs gate eller Haakon VII's gate
[Jan T]
> Denne OSM greia med skrivemåte er håplaus når vi skal matche mot
> matrikkelen. Om ikkje adressa og vegnavn stemmer så blir det mykje
> rot.
Mulig det, men den er veldig nyttig når en skal navigere i
virkeligheten, der en forholder seg det som er synlig når en forsøker å
koble kart mot terreng. Det er også bakgrunnen for at OSM har valgt å
forholde seg til fakta på bakken, og ikke "fakta" i databaser som
Matrikklene.
> Eg kopierer enkelt og greit navn frå adressene og set på vegen. Om
> dette er feil så får folk rapportere til kartverket/kommunen. Er jo
> tross alt kommunen som har begge, så det bør stemme.
Dette er så vidt jeg forstår i strid med reglene for OSM, hvis det ikke
stemmer med skilt på bakken. Hvis det er ulike skilt, så ville jeg også
gått for det som var i databasene, men jeg ser ikke databasene som
spesielt mer autorative enn skilt på bakken når det gjelder navigasjon.
--
Vennlig hilsen
Petter Reinholdtsen
_______________________________________________
kart mailing list
kart at nuug.no
https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: https://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20190630/11a93b00/attachment-0001.htm
More information about the kart
mailing list