[NUUG kart] 80 000 stedsnavn i Norge
Michael Eric Menk
mikemenk at yahoo.no
Wed Sep 26 21:55:40 CEST 2007
Det er nå et web interface halvveis opp å går..
Det kommer opp slik at enn kan skrive inn navn, og tags osv.. Har tatt
noen tags i databasen.
Andre ting som kommer:
*Kommentarer
*elementet eksisterer ikke lengre flagg (gammle kommuner)
*elementet er allerede i OSM flagg
http://mmenk.homeip.net:18080/osm/poi/nga.php/osmSearch
http://mmenk.homeip.net:18080/osm/poi/nga.php/osmSearch?dsg=ppla
Nordsamiske navn med språktag ligger som egen nat_name:sme. Ellers så er
offisielle navn markert som nat_name:no. no er moderspråkkoden til
bokmål og nynorsk. Det er noen navn som er samiske, som står som
nat_name:no. Dette er fordi at det norske navnet var markert som
alternativt navn, og at offisielle navnet ikke hadde språkkode tag.
Michael Eric Menk wrote:
> Jeg holder på å importere 80 000 stedsnavner i Norge. Disse har alle
> koordinater til seg. Endel av disse er dobbelt, trippel sett av samme
> sted, og dette er med vilje, for å gi plass til alternativ stavemåte.
>
> F.eks.
>
> select lat, long , full_name , dsg from nga_poi_norway where
> lat=(select lat from nga_poi_norway where full_name='Bygdøy' limit 1 )
> and long=(select long from nga_poi_norway where full_name='Bygdøy' limit 1);
> lat | long | full_name | dsg
> ------+-----------+-----------+------
> 59.9 | 10.683333 | Bygdö | PPLX
> 59.9 | 10.683333 | Bygdøy | PPLX
> (2 rader)
>
> select lat, long , full_name , dsg from nga_poi_norway where
> full_name ~* 'piggen';
> lat | long | full_name | dsg
> -----------+-----------+--------------------+-----
> 62.166667 | 11.366667 | Elgepiggen | PK
> 61.616667 | 8.283333 | Galdhøpiggen | MT
> 61.966667 | 8.933333 | Gjerdingdalspiggen | PK
> 64.3 | 13.466667 | Guspiggen | PK
> 64.3 | 13.466667 | Gusspiggen | PK
> 61.816667 | 9.5 | Haldorpiggen | PK
> 61.7 | 10.833333 | Kalstadpiggen | PK
> 64.533333 | 13.05 | Nesaapiggen | MT
> 64.533333 | 13.05 | Nesåpiggen | MT
> 61.766667 | 9.45 | Pillarguripiggen | PK
> 61.633333 | 9.1 | Sjugurdsjøpiggen | MT
> 61.4 | 8.466667 | Slettmarkpiggen | PK
> 61.4 | 9.383333 | Storhøpiggen | MT
> (13 rader)
>
> select lat, long , full_name , dsg from nga_poi_norway where
> full_name ~* 'mandal';
> lat | long | full_name | dsg
> -----------+----------+---------------+-----
> 59.583333 | 8.433333 | Mandal | CH
> 58.033333 | 7.45 | Mandal | PPL
> 58.033333 | 7.466667 | Mandal Elven | STM
> 58.033333 | 7.466667 | Mandalselv | STM
> 58.033333 | 7.466667 | Mandalselva | STM
> 58.033333 | 7.466667 | Mandals Elven | STM
> 69.6 | 20.55 | Mandalen | PPL
> 58.766667 | 6.35 | Mandal | PPL
> 58.75 | 6.316667 | Mandals Elv | STM
> (9 rader)
>
>
>
> Skal ta å lage et web interface, for generering av osm filer for de
> enkelte treffene, så kan vi kontrollert ta de inn i OSM, det tror jeg
> blir mindre stress enn å ta dem inn som bulk, og rette på dem etterpå.
> --
> Mike
>
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
>
More information about the kart
mailing list