[NUUG kart] Øyer i vann
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Mon Dec 22 09:30:46 CET 2008
"Gustav Foseid" <gustavf at gmail.com> wrote on 21.12.2008 08:06:51:
> 2008/12/20 Arnt Richard Johansen <arj at nvg.org>
> > Maplint kan gjerne syte over "untagged" uten at det gjør noe. Nå
vises de i
> > osmarender,
> Oi, det har du jammen rett i. Da er det visst bare Mapnik som er
ubrukelig. Takk!
>
> Det er osm2pgsql som eventuelt er problemet her, ettersom Mapnik kun
leser
> data fra PostGIS. Dokumentasjonen av multipolygon har vært litt fram og
> tilbake (skal indre way tagges, må den tagges, retning osv). Nå ser det
ut
> til at indre og ytre veg må gå i motsatt retning for at det skal
fungerer.
>
> Jeg snudde retningen på de indre vegene dine (og et par av mine som
hadde
> samme feil), så får vi se hvordan det rendres litt utpå julaften.
>
Jeg tror indre way må tagges. Har ved et par anledninger rettet feil på
øyer i Tyrifjorden og der mener jeg å huske at det ikke ble rendret av
Mapnik hvis det ikke var tagget. Jeg synes forsåvidt at det er greit.
Ways uten tagger er vel egentlig ikke så bra.
-Sverre
More information about the kart
mailing list