[NUUG kart] Problemer med oppdelt gate
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Wed Oct 28 09:20:16 CET 2009
Espen Talberg <espental at gmail.com> wrote on 28.10.2009 07:26:02:
> Re: [NUUG kart] Problemer med oppdelt gate
>
> Bjarte Kvamme wrote:
> > Jeg har et problem med en gate i Tromsø, nærmere bestemt på Tomasjord.
> > Problemet vises ganske klart hvis du prøver å komme deg fra hvor som
helst
> > til Bringebærveien. OSM/ORS vil ikke kjøre om Tomasjordveien, men
velger å
> > route deg til Bringebærveien via Evjenveien og deretter over en
stakkars
> > persons hage.
>
>
http://www.openstreetmap.org/?lat=69.66135&lon=19.01562&zoom=15&layers=B000FTF
>
> Etter å ha tatt en rask titt så kan jeg ikke finne noe jeg finner som
> åpenbart. Jeg kjenner ikke ORS så godt, men mistenker at ORS ikke ønsker
> å kjøre om Tomasjordveien pga de veistumpene som er merket med en av
> access-taggene som jeg fant.
>
> access=destination (way_38891449)
> motor_vehicle=destination (way_41667598)
>
> Jeg endret «motor_vehicle=destination» til «motorcar=destination» i
følge:
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Map_Features#Restrictions
>
>
> Håper du finner ut av det :-)
>
Hei
Skal ta en titt på det. Siden jeg driver med GPS-kart og routing har jeg
vært borti en del ting som forårsaker problemer. Generelt så er det to
ting som går igjen. Feil tagging som f.eks. setter begrensninger for
kjøring. Og så er det veier som ikke henger fysisk sammen, men bare
ligger intil hverandre eller overlapper. Og det kan være vanskelig å se.
-Sverre
More information about the kart
mailing list