[NUUG kart] Merking av stier
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Wed Oct 28 13:28:42 CET 2009
"Hans F. Nordhaug" <Hans.F.Nordhaug at hiMolde.no> wrote on 28.10.2009
13:07:01:
>
> * Einar Ryeng <einarr at pvv.org> [2009-10-28]:
> > On Wed, Oct 28, 2009 at 10:22:28AM +0100, Sverre Didriksen wrote:
> > >
> > > Highway=trail var ny for meg. Den kjente jeg ikke til. Jeg bruker
> > > highway=path på alt i marka, men highway=footway på grusstier og
gangveier
> > > i bebyggede strøk.
> >
> > Ditto, og mitt inntrykk at dette er måten de fleste gjør det.
Problemet med
> > highway=path er at en del wikifiddlers har herjet med
dokumentasjonssiden og
> > skapt mye forvirring rundt tokningen av den.
>
> Hm, jeg bruker "highway=cycleway,foot=yes" på gangveier som er riktig i
følge
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/No:Map_Features#Strekning.2Fway
>
Du har helt rett. Offisielle gang- og sykkelveier skal merkes slik du
sier. Jeg var litt upresis, men det jeg mente var mindre og smalere
trasseer som mest egner seg for gående. Men dette er vanskelig. Hvis man
ser på bildeeksempelet for footway, på
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dfootway, så tror jeg at
mange ville tagget denne som cycleway. Jeg tror iallefall jeg fort kunne
gjort det. De jeg tagger med footway er ofte smalere, og ofte med bare
grusdekke.
-Sverre
More information about the kart
mailing list