[NUUG kart] Vei med heltrukket midtlinje
Åsmund Grammeltvedt
asmundg at big-oil.org
Thu May 27 13:06:30 CEST 2010
Jeg har prøvd å finne ut om det er noe konsensus rundt tagging av veier med
midtlinjer som ikke er lov å krysse, men uten noen fysisk hindring (ala.
http://www.vareveger.no/multimedia/archive/00084/Hovinmoen-
BondalVV08_84859d.jpg). Det virker som alternativene er
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Divided_road, som ikke er
ferdigbehandlet og å dele opp veien i to separate ways.
Grunnen til at jeg begynte å se på dette, var at jeg la merke til at routing-
motorer hadde en morsom tendens til å legge inn usvinger på sånne veier, noe
som umulig kan være lovlig.
Har folket her noen best practices på hvordan sånne veier tagges?
--
Åsmund Grammeltvedt
-------------- next part --------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: not available
Type: application/pgp-signature
Size: 198 bytes
Desc: This is a digitally signed message part.
Url : http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20100527/fa765200/attachment.pgp
More information about the kart
mailing list