[NUUG kart] Kartverket N50 - bygninger
Tor
torsm.news at gmail.com
Tue Oct 28 22:03:33 CET 2014
28. okt. 2014 kl. 19:43 skrev Arne Johannessen <arne at thaw.de>:
>
> Espen Oldeman Lund <espen at espenpost.com> wrote:
>>
>> Enig at det er et problem med bygningspunkter fra N50 der de faktisk ikke representerer et bygg.
>>
>> Utover det ser jeg ikke noe problem med å legge inn bygg som punkt i OSM. Som nevnt av andre så synes jeg det er bedre med et punkt enn ingenting. [...]
>
> Enig.
>
> Forutsetning er etter min mening at ingen av bygningene som punktet representerer er allerede inne i OSM-databasen.
Enig. Jeg tror i grunnen alle her er enige om at vi ikke ukritisk og
automatisk skal importere alt av bygninger fra N50 inn i OSM.
En del av bygningene ligger allerede i OSM som polygoner. Dersom
OSM-polygonet og N50-noden ligger på forskjellig plass, er det en
indikasjon på at man bør ta en sjekk på om bygningen i OSM er plassert
riktig eller ikke. Kan hende bør man også endre taggingen av polygonet
basert på hvilken bygningstype som er angitt i N50.
Vi har nå nesten kalle adressene i Norge på plass i OSM. Dersom det
allerede finnes en adressenode for bygningen, gir det etter min mening
liten ekstra informasjon å importere bygningsnoden fra N50.
Men, det finnes også flust av bygningsnoder i N50 som ligger noenlunde
riktig plassert og som ikke finnes i OSM verken som bygningspolygon,
bygningsnode eller adressenode, og disse bør man fint kunne legge inn i
OSM.
--
Tor
More information about the kart
mailing list