[NUUG kart] Er kommune- og fylkesgrenser oppdatert i OSM?
Petter Reinholdtsen
pere at hungry.com
Mon Sep 21 08:22:24 CEST 2020
[NKA mapper]
> Jeg har ikke lagt merke til fylkene har hatt subarea for kommunene før. Det
> er ingen spor etter dette i historikken til f.eks. Trøndelag, Nordland og
> Rogaland. Kanskje det fantes sporadisk.
Jeg vet det var på plass da FiksGataMi første gang hentet administrative
grenser fra OpenStreetmap i 2011. Da ble det brukt følgende objekter:
0: 412437, # Fylker
1: 406090, # 1 Østfold
2: 406138, # 2 Akershus
# 3 Oslo
4: 412548, # 4 Hedmark
5: 412433, # 5 Oppland
6: 412365, # 6 Buskerud
7: 406620, # 7 Vestfold
8: 407361, # 8 Telemark
9: 406039, # 9 Aust-Agder
10: 405988, # 10 Vest-Agder
11: 405846, # 11 Rogaland
12: 407360, # 12 Hordaland
14: 409088, # 14 Sogn og Fjordane
15: 406869, # 15 Møre og Romsdal
16: 407312, # 16 Sør-Trøndelag
17: 407311, # 17 Nord-Trøndelag
18: 408224, # 18 Nordland
19: 407773, # 19 Troms
20: 406661, # 20 Finnmark
Anbefaler du en annen måte å hente ut alle kommunegrensene i et fylke?
--
Vennlig hilsen
Petter Reinholdtsen
More information about the kart
mailing list